• خانه
 • اخبار
 • برای اخذ مالیات‌ از اصناف و مشاغل کیسه ندوخته‌ایم
 • شنبه، 07 بهمن 1402

  برای اخذ مالیات‌ از اصناف و مشاغل کیسه ندوخته‌ایم

  رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه دولت برای مالیات‌ستانی اصناف و مشاغل کیسه ندوخته است، بیان داشت: برای سال مالیاتی گذشته باید ۵۷۰ میلیارد تومان مالیات برای دولت وصول کنیم که ۴ تا ۵ درصد آن از اصناف و مشاغل گرفته می‌شود.

  سید محمدهادی سبحانیان بعدازظهر شنبه هفتم بهمن‌ماه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی اصناف و بازاریان کرمان اظهار داشت: امیدواریم این جلسات بتواند از امر تولید، اشتغال و سرمایه‌گذاری گره‌گشایی کند، زیرا این نشست‌ها، ذهنیت مشترک بین سازمان امور مالیاتی به‌عنوان مجری قوانین و اصناف و مشاغل به‌عنوان شرکای راهبردی ما ایجاد می‌کند.

  وی بیان داشت: اگر توقفی در امر تولید و فعالیت اصناف و مشاغل ایجاد شود، ما هم متضرر می‌شویم، بنابراین اقدامات ما باید به گونه‌ای رقم بخورد که مالیات‌ستانی را تسریع کنیم.

  رئیس سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: باید معافیت‌های مالیاتی را ساماندهی کنیم تا سیاست‌گذاری برای افزایش تولید با ابزار مالیات داشته باشیم.

  سبحانیان ابراز داشت: معتقدیم لایحه دولت به مجلس شورای اسلامی در راستای انتظام‌بخشی و عدالت‌بخشی مالیات تدوین شده است و کمبود نیرو در نظام مالیاتی و نمایندگان حوزه قضائی موجب شده با یک شیب به‌سمت استقلال نظام دادرسی برویم.

  وی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت کارشناسان رسمی دادگستری و برون‌سپاری خدمات مالیاتی مورد تاکید ماست و ایجاد دفاتر خدمات مالیاتی را برای عمومی شدن خدمات مالیاتی دنبال کنیم و یا خدمات را با استفاده از اپلیکیشن‌ها ارائه کنیم.

  سبحانیان ادامه داد: نظام مالیاتی به‌سمت سیستمی و نظام‌مند شدن می‌رود که رسیدگی و میزان مالیات را به صورت سیستمی انجام دهد و ما بتوانیم میزان مالیات را از طریق سامانه‌های موجود محاسبه کنیم.

  وی تصریح کرد: در صورتی که مودیان به‌تکالیف خود در نظام ارزش افزوده توجه کنند، ۹۷ درصد پرونده‌ها بدون رسیدگی پذیرفته می‌شود.

  رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه دولت برای مالیات‌ستانی اصناف و مشاغل کیسه ندوخته است، بیان داشت: برای سال مالیاتی گذشته باید ۵۷۰ میلیارد تومان مالیات برای دولت وصول کنیم که حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان برابر با ۴ تا ۵ درصد از مجموع مالیات کشور از اصناف و مشاغل گرفته می‌شود.

  سبحانیان ابراز امیدواری کرد، با استفاده از ضریب ارزش‌افزوده کاهشی بتوان پرونده‌های سنوات گذشته را جمع‌بندی کرد.

  همچنین ربیعی رئیس اتاق اصناف کرمان در سخنانی اظهار داشت: اصناف و فعالان اقتصادی استان کرمان در رسته‌های مختلف فعالیت می‌کنند که به‌دلیل تنوع فعالیت‌ها با مشکلات و ابهامات متعدد مالیاتی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند.


  اتاق اصناف استان کرمان

  اتاق اصناف کرمان در حال حاضر با تعداد ۶۷ اتحادیه و حدود ۳۲هزار عضو در مرکز استان و ۶ بخش مشغول فعالیت می باشد

  راه های ارتباطی

  شماره تماس : 32236243 - 32236212 (034)

  🇮🇷 © کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اتاق اصناف مرکز استان کرمان می باشد.

  طراحی و توسعه ی وب سایت رایکو

  pattern