چهارمین جلسه شورای اقامه نماز اصناف و بازاریان کرمان

سه شنبه, 24 اسفند 1395 ساعت 12:08 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

چهارمین جلسه شورای اقامه نماز اصناف و بازاریان کرمان، با حضور حجت الاسلام والمسلمین عربپور، رئیس ستاد اقامه نماز استان و امام جمعه موقت کرمان و با شرکت نمایندگان دستگاه های عضو این شورا در یکی از شبستانهای مسجد وکیل بازار کرمان برگزار شد

چهارمین جلسه شورای اقامه نماز اصناف و بازاریان کرمان، با حضور حجتالاسلام والمسلمین عربپور، رئیس ستاد اقامه نماز استان و امام جمعه موقت کرمان و با شرکت نمایندگان دستگاه های عضو این شورا در یکی از شبستانهای مسجد وکیل بازار کرمان برگزار شد.

در این جلسه که با دستور کار انتخاب اعضای شورای اقامه نماز ویژه بازار، به منظور پیگیری برای مشارکت بیشتر بازاریان و کارکنان مغازه های آنها در نماز جماعت مساجد بازار تشکیل شده بود، نتایج نظر سنجی از بازاریان در باره علت عدم حضور و مشارکت آنها در نماز جماعت مساجد واقع در بازار که با توزیع پرسشنامه کتبی انجام شده بود، مطرح گردید و مورد بررسی قرار گرفت.

 نتایج نظرخواهی های این پرسشنامه که با همکاری معاونت فرهنگی ستاد اقامه نماز استان و روابط عمومی اتاق اصناف کرمان طراحی و توسط کارکنان واحد بازرسی اصناف، توزیع و جمع آوری شد، نشان می دهد که کسبه بازار، نبودن سرویس بهداشتی مناسب، امنیت مغازه به دلیل نداشتن شاگرد، فاصله زیاد تا مسجد، طولانی بودن مدت نماز

(ظهر و عصر - مغرب و عشاء) شنیده نشدن صدای اذان، بیماری، امام جماعت و ... را به عنوان مهمترین دلایل خود برای عدم شرکت در نماز جماعت اعلام کرده اند.

در این جلسه اعضای شورای اقامه نماز ویژه بازار، با عضویت نمایندگان بازاریان، مسوول سازمان بسیج اصناف استان، ائمه جماعت وقت مساجد وکیل و آقاعلی بازار انتخاب و آقایان روح الله منزلی و منصور رنجبر، به ترتیب به عنوان رئیس و دبیر شورای اقامه نماز ویژه بازار تعیین شدند.

در خاتمه مقرر شد نمایندگان دستگاه های عضو این شورا، برای رسیدگی به مشکلات اعلام شده توسط بازاریان، از جمله نبود سرویس بهداشتی مناسب، امنیت بازار و ... ، جهت رفع موارد مربوط به حوزه مسوولیتشان اقدام و نتیجه را در جلسه بعدی اعلام نمایند.

لازم به ذکر است شورای اقامه نماز اصناف، بر اساس طرح و دستورالعمل جدیدی از سوی هیات عالی نظارت و ستاد اقامه نماز کشور و با هدف ترویج و گسترش مشارکت اصناف و بازاریان برای حضور در نماز جماعت مساجد بازار و خیابانها و ایجاد نمازخانه در پاساژها و مجتمع های تجاری سطح شهر برای استفاده کسبه و مراجعان آنها تشکیل شده و دستگاه های اجرایی مهمی در آن عضویت دارند.

بر اساس دستورالعمل مذکور، مسوولیت شورای اقامه نماز اصناف، بر عهده ریاست اتاق اصناف هر شهر بوده و رئیس سازمان بسیج اصناف نیز به عنوان دبیر این شورا تعیین شده است.

 

 

خواندن 676 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family